fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Sondaż: W drugiej turze Hołownia byłby tuż za Dudą

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzyli się Andrzej Duda i Szymon Hołownia, urzędujący prezydent wygrałby z dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym o 1 punkt procentowy - wynika z sondażu Maison & Partners dla Onetu.

Według badania, o którego wynikach poinformował Onet, w pierwszej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda mógłby liczyć na 38,3 proc. poparcia.

Kandydatka PO Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskała w sondażu poparcie rzędu 22,3 proc. Na trzecim miejscu w badaniu znalazł się Szymon Hołownia (10,9 proc.).

Czytaj także:
Sondaż prezydencki: Andrzej Duda wygrywa w obu turach

Chęć głosowania na kandydata Lewicy Roberta Biedronia zadeklarowało 9 proc. respondentów, na kandydata PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza 6,3 proc., zaś na kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka - 3,2 proc.

Co dziesiąty ankietowany nie wskazał swego faworyta.

Wyniki zostały opracowane na podstawie odpowiedzi 749 osób deklarujących chęć wzięcia udziału w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Uczestnicy sondażu zostali też zapytani, na kogo głosowaliby w drugiej turze, gdyby prezydent Duda mierzył się w niej z wicemarszałek Sejmu Kidawą-Błońską, dziennikarzem Hołownią i szefem PSL Kosiniakiem-Kamyszem. Onet nie podaje wyników dla par Duda-Biedroń i Duda-Bosak ani nie informuje, czy ankietowani byli o nie pytani.

Jak wynika z sondażu, w starciu Duda-Kidawa-Błońska urzędujący prezydent wygrałby 49 proc. do 42 proc. przy 9 proc. odpowiedzi "nie wiem". W rywalizacji z Szymonem Hołownią Andrzej Duda otrzymałby 44 proc. głosów, a Hołownia - 43 proc. przy 13 proc. wyborców niezdecydowanych. Władysław Kosiniak-Kamysz przegrałby z Andrzejem Dudą przy proc. poparciu 41 do 47 (12 proc. odpowiedzi "nie wiem"). Wyniki badania dla drugiej tury sporządzono na podstawie odpowiedzi 749 osób deklarujących chęć wzięcia udziału w wyborach.

Sondaż został przeprowadzony metodą CAWI (ankiet w formie elektronicznej) w dniach 24-28 stycznia na próbie 1056 pełnoletnich Polaków. Nie podano, czy była to próba reprezentatywna.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA