fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Brejza: Komuna nie dzieliła rodzin tak, jak PiS

tv.rp.pl
- PiS to formacja, która podzieliła Polaków najgłębiej w historii. Nawet za komuny polskie rodziny podczas niedzielnego obiadu nie były tak głęboko podzielone. Trzeba z tym skończyć - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Krzysztof Brejza z PO, szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Krzysztof Brejza był pytany, czy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna będzie "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. - Nie wyobrażam sobie innej możliwości - powiedział szef sztabu KO. Według niego, Schetyna jest liderem i "twórcą pozytywnego programu".

- Ciekaw byłbym wspaniałego przedstawienia, oczywiście przez niego, w debacie tych punktów, debaty też z Jarosławem Kaczyńskim i tego starcia programowego - mówił.

Brejza apelował, by nie rozmawiać o personaliach i inwektywach. Zarzucił liderom PiS obrzucanie inwektywami polityków opozycji. - Jarosław Kaczyński mówi: zamordowaliście mi brata, jesteście gorszym sortem, jesteście tacy, owacy. Koniec "tacy, owacy". Jest pozytywny program, szóstka Schetyny. My oczekujemy pozytywnej wielkiej debaty o problemach bieżącej Polski - powiedział.

"My to wszystko pogodzimy"

Według niego, główne problemy Polaków to drożyzna, brak dostępu do leków, chaos w oświacie, chaos w służbie zdrowia i "jedna wielka narodowa kłótnia". - Czas skończyć z kłóceniem, dzieleniem Polaków. My to wszystko pogodzimy - zadeklarował polityk PO.

Na uwagę, że "mówi Jarosławem Kaczyńskim", który kilka dni temu apelował o odejście od agresywnego języka i zapewniał, że jego ugrupowanie nie chce wojny, lecz porozumienia, Brejza odpowiedział: - Jarosław Kaczyński, jak się zbliżają wybory, zakłada taką maskę, gdzie jest ten uśmiech narysowany markerem albo jakimiś farbkami, i jest człowiekiem zgody, pojednania.

Według Brejzy, prezes PiS "chowa Antoniego Macierewicza do szafy, chociaż Macierewicz szparą próbuje się wydostać". Rozmówca programu #RZECZoPOLITYCE ocenił, że Polacy "nie nabiorą się na nowe twarze PiS-u". - To jest formacja, która podzieliła Polaków najgłębiej w historii. Nawet za komuny polskie rodziny przy stole jednym niedzielnym, podczas niedzielnego obiadu, nie były tak głęboko podzielone. Nawet za komuny i trzeba z tym skończyć - oświadczył.

"98 proc. polityków PiS musiałoby skończyć z polityką"

Krzysztof Brejza wyraził wątpliwość, że posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, zgodnie ze swą niedawną zapowiedzią, wycofa się z polityki. - Z polityką w takim razie musiałby skończyć sam Jarosław Kaczyński i 98 proc. polityków PiS, żeby zakopać ten rów nienawiści, który rozkopali - powiedział szef sztabu KO.

Gość programu #RZECZoPOLITYCE był też pytany, czy Koalicja Obywatelska będzie chciała debat swoich regionalnych "jedynek" z liderami list Zjednoczonej Prawicy, np. premiera Mateusza Morawieckiego z Borysem Budką. - Im więcej rozmów na programy, im więcej konfrontowania wizji, im więcej starć na argumenty, tym lepiej dla Polaków - odpowiedział.

Dodał, że w "mediach pisowskich" jest wylewany "wielki hejt" na polityków opozycji, a Polacy są skłóceni i "szczuci" przeciwko sobie. - Ludzie mówią, że są zmęczeni tą jedną wielką narodową kłótnią - dodał. Według niego, rozmowy "jedynek" byłyby "bardzo ciekawe". - Porozmawiajmy o problemach Polaków, żeby łączyć, żeby ta rozmowa budowała więź, a nie dzieliła jeszcze bardziej - stwierdził.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA