fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Kandydat Wiosny w wyborach do PE z zarzutami prokuratorskimi

Materiały CBA
Marcin W., kandydat Wiosny w wyborach do PE, został w grudniu 2018 roku, jako prezes zarządu grupy producenckiej Friends Fruits, zatrzymany przez CBA ws. podejrzenia wyłudzenia kilkunastu milionów złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - informuje Onet.

Onet podkreśla, że tożsamość podejrzanego potwierdził w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Sam mężczyzna nie chciał komentować sprawy.

Marcin W. znalazł się wśród ośmiu osób zatrzymanych przez CBA 10 grudnia 2018 roku ws. wyłudzenia z ARiMR ok. 17 mln złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut wyłudzenia środków w okresie od września 2011 r. do września 2015 r. Pieniądze miały być wyłudzane "poprzez składanie osobiście lub w uzgodnieniu z innymi osobami nierzetelnych dokumentów wykazujących fikcyjne wydatki grupy i nierzetelnych pisemnych oświadczeń dotyczących okoliczności o istotnym znaczeniu dla wnioskowanego dofinansowania" - jak wynika z informacji przekazanych przez Łukasza Łapczyńskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Spośród ośmiu zatrzymanych osób pięć tymczasowo aresztowano (na trzy miesiące). Wobec trzech kolejnych - w tym Marcina W. - zasądzono kaucję. Marcinowi W. ma grozić do 8 lat więzienia.

Lider listy Wiosny w województwie lubelskim, Zbigniew Bujak, poinformował, że w sprawie Marcina W. została powołana komisja wewnątrz partii, która ma wyjaśnić całą sytuację.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA