fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Współpraca ZUS z Uniwersytetem Warszawskim

Fotorzepa, Jerzy Dudek jd Jerzy Dudek
Krajowy ubezpieczyciel rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Warszawskim. Skorzystają na tym studenci, naukowcy i pracownicy Zakładu.

Umowa została podpisana przez prof. Marcina Pałysa, rektora UW i prof. Gertrudę Uścińską, prezes ZUS. Przewiduje współpracę partnerska w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej oraz działalności naukowej, badawczej, prowadzenie wspólnych projektów z zakresu ubezpieczeń społecznych. Chodzi o skuteczne połączenie wiedzy i praktyki jej stosowania.

- Cieszę się z zawarcia tej umowy, gdyż dzięki temu zyskamy nowe możliwości sprawdzania teorii naukowych w praktyce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest też atrakcyjnym miejscem odbywania staży przez studentów UW – powiedział prof. Marcin Pałys, rektor UW.

Prof. Marcin Pałys, rektora UW i prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

- Cieszę się z tego porozumienia, bo jest ono zawierane z moją uczelnią, tym bardziej, że realizacja tej umowy będzie miała charakter misji publicznej. Jednoczymy siły we wspólnym celu - zaznaczyła Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Widzę tu ogromne korzyści dla pracowników Uniwersytetu, którzy zyskają dostęp do naszych badań, ale będą mogli prowadzić także własne badania na naszych bazach danych. Skorzystają na tym także studenci kształcący się na kierunkach humanistycznych i społecznych, ale także ścisłych jak matematyka czy informatyka. Mam ogromną nadzieję, że podpisanie tej umowy otworzy ZUS na absolwentów UW i innych Uniwersytetów. Mam nadzieję, że pomyślimy także wspólnie o kierunku praktycznym z zakresu ubezpieczeń społecznych a także studiach podyplomowych z których mogliby korzystać pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tak by w ten sposób mogli podnosić swoją wiedzę i kompetencje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA