Wolność

Korwin-Mikke: W socjalizmie biedak chce opodatkować bogacza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść" - pisze na swoim profilu na Facebooku lider Wolności Janusz Korwin-Mikke komentując w ten sposób wyniki sondażu CBOS, który wskazuje, że 57 proc. Polaków popiera pomysł wprowadzenia tzw. daniny solidarnościowej, która ma zostać przeznaczona na pomoc niepełnosprawnym. Daninę mieliby płacić Polacy zarabiający ponad milion złotych rocznie.

"Demokracja polega na tym, że 51 proc. społeczeństwa może zażądać pieniędzy 49 proc. obywateli. Wolność polega na tym, że te 49 proc. może obronić się przed demokratycznie podjętą decyzją" - pisze Korwin-Mikke.

"Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie – bardzo wysoko opodatkować" - pisze lider partii Wolność.

Rząd zapowiedział wprowadzenie daniny solidarnościowej w czasie protestu niepełnosprawnych w Sejmie. Wpływy z tego źródła miałyby wynieść ok. 2 mld złotych - i zostać w całości przeznaczone na pomoc niepełnosprawnym.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL