Widziane z regionu

Najpiękniejszy park w regionie

Park Chrobrego
UMGliwice/MBaranowski
Park Chrobrego w Gliwicach to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku na świeżym powietrzu w całym regionie.

Po zakończonej modernizacji można korzystać z wielu fantastycznych atrakcji: placu zabaw, siłowni, podniebnej deskorolki, pola do gry w bule i disc golfa, a także zrelaksować się na wygodnych meblach miejskich wśród bujnej zieleni. Z całą pewnością nikt nie będzie się tu nudził!

Efekt tej inwestycji cieszy zarówno starszych, jak i młodszych. W centralnej części parku powstał wyjątkowy plac zabaw wyposażony w atrakcyjne urządzenia – bujaki, różnego rodzaju huśtawki, karuzele i główną atrakcję – wielkie linarium. W pobliżu znajduje się też „głuchy telefon", który przyciąga nie tylko najmłodszych.

Nieco starsi gliwiczanie mogą korzystać z bulodromu, czyli boiska do gry w bule oraz dziewięciu koszy do gry w disc golfa. Jest też siłownia plenerowa, podniebna deskorolka, rodeo i karuzela. Na parkowej ścieżce zdrowia znajduje się ławeczka, sztanga, liny, stepy, poręcze, drążki, obręcze i drabinki. Nic, tylko trenować!

Ci, którzy od szaleństw na placu zabaw albo wyciskania siódmych potów na siłowni wolą spacery, mają do dyspozycji wyremontowane alejki wśród pięknej zieleni. W całym parku są też wygodne leżaki i podesty, na których można odpocząć. W Chrobrym można spędzić długie godziny!

Podczas modernizacji zadbano też o nasadzenia – pojawiły się nowe trawniki, drzewa, krzewy, rośliny cebulowe i byliny. Wyglądają bajecznie!

Posadzono w sumie 37 drzew, ponad 7 tys. krzewów, 17 tys. bylin i ponad 22,5 tys. roślin cebulowych.

Zamontowano także domki dla ptaków i hotele dla owadów niegryzących.

Inwestycję, która kosztowała około 7,8 mln zł sfinansowało Miasto Gliwice (6,5 mln zł). Ponad 1,3 mln zł dołożyła Unia Europejska.

- Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Gliwice.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL