fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Szczyt sparaliżuje ruch w stolicy

Korki w Warszawie
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Organizacja szczytu dotyczącego bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie spowoduje poważne zmiany na warszawskich ulicach.

13 i 14 lutego w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Organizacja tego wydarzenia wiąże się z poważnymi zmianami w ruchu i parkowaniu, głownie w centrum stolicy.

Już od poniedziałku do końca tygodnia w rejonie hoteli, w których zatrzymają się delegacje biorące udział w konferencji zostaną, wprowadzone duże zmiany w parkowaniu. Na wielu ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (dotyczący także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodnika) wraz z tablicą informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Dodatkowo 13 lutego ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojawią się w okolicy Starego Miasta i PGE Narodowego. Utrudnienia dotkną także pieszych. Niedostępny będzie pl. Zamkowy.

Jak informuje w wydanym komunikacie Urząd Miasta Warszawy „ze względu na specyfikę wydarzenia, z udziałem delegacji z różnych państw, służby będą mogły operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic". Wtedy pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

Od poniedziałku, 11 lutego, od godz. 20.00 do piątku, 15 lutego, do godz. 8.00, wyłączone z parkowania będą: ul. E. Plater na odcinku od Al. Jerozolimskich do Nowogrodzkiej; ul. Nowogrodzka na odcinku od E. Plater do T. Chałubińskiego (po stronie hotelu; wraz z parkingiem przed hotelem).

Od wtorku, 12 lutego, od godz. 20.00 do piątku, 15 lutego, do godz. 8.00, wyłączone z parkowania będą: ul. Belwederska na odcinku od drogi wewnętrznej za hotelem do Spacerowej; ul. Spacerowa na odcinku od Belwederskiej do drogi wewnętrznej za hotelem (tylko po stronie hotelu), ul. B. Prusa (po stronie hotelu); ul. M. Konopnickiej na odcinku od ul. B. Prusa do parkingu (po stronie hotelu); jezdnia prowadząca z ul. Wiejskiej na pl. Trzech Krzyży; ul. E. Plater na odcinku od Śliskiej do Siennej; ul. Śliska; ul. Sienna na odcinku od Sosnowej do E. Plater; ul. Sosnowa na odcinku od Śliskiej do Siennej; ul. Karowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Browarnej; ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Królewskiej do Miodowej (wraz z parkingiem przed hotelem); ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingiem przed hotelem); pl. marsz. J. Piłsudskiego na odcinku od ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza do Ossolińskich; ul. Ossolińskich; ul. Królewska na odcinku od Marszałkowskiej do Krakowskiego Przedmieścia (wraz z parkingiem przed hotelem).

W środę, 13 lutego, od godz. 0.01 do 24.00 wyłączone z parkowania będą: pl. Zamkowy (wraz z tzw. dziedzińcem trójkątnym i placem przed kościołem św. Anny); ul. Miodowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Senatorskiej; ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do Kapitulnej; ul. Senatorska na odcinku od Miodowej do Podwale; ul. Kapitulna; ul. Piekarska; ul. Piwna na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Zapiecek; ul. Świętojańska na odcinku od pl. Zamkowego do ul. Zapiecek; ul. Dziekania; ul. Kanonia; ul. Jezuicka; ul. Celna; ul. Brzozowa; ul. Mostowa na odcinku od Starej do Boleść; ul. Boleść; ul. Grodzka; ul. Nowy Zjazd; ul. Bugaj; ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku od Boleść do Grodzkiej (po stronie Zamku Królewskiego); parking pod mostem Śląsko-Dąbrowskim (pomiędzy ulicami Grodzką a Nowy Zjazd); ślimaki zjazdowe mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Od środy, 13 lutego, od godz. 22.00 do czwartku, 14 lutego, do godz. 22.00 wyłączone z parkowania będą: ul. Wybrzeże Szczecińskie na odcinku od mostu Józefa Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego; al. Józefa Poniatowskiego (do łącznicy zjazdowej na ul. Wał Miedzeszyński); ul. Jakubowska od Wał Miedzeszyński do Łotewskiej.

Od środy, 13 lutego, od godz. 6.00 do czwartku, 14 lutego, do godz. 6.00 zamknięty dla ruchu samochodów oraz pieszych będzie pl. Zamkowy (wraz z tzw. Dziedzińcem Trójkątnym i placem przed kościołem św. Anny).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA