fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WOŚP

370 tysięcy złotych na WOŚP za dzień z Donaldem Tuskiem

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Licytacja dnia z Donaldem Tuskiem, która zakończyła się 10 lutego 2017 roku, cieszyła się wyjątkową popularnością. Zwycięzca zaoferował ponad 370 tys. złotych. Spotkanie właśnie się odbyło.

Zwycięzcami zostali państwo Małgorzata i Adam Skarżyńscy, którzy na co dzień mieszkają w Nowym Jorku. Zdecydowali się wpłacić na WOŚP 370 tysięcy 200 złotych, aby móc spędzić w Brukseli jeden dzień w towarzystwie Donalda Tuska.

Do fundacji zgłosiła się także osoba, która zaledwie o 100 złotych przegrała licytację. Zaoferowała ona, wpłaci kwotę 370 tys. 100 złotych na WOŚP, jeśli będzie się mogła spotkać z szefem Rady Europejskiej w Brukseli. Do tego spotkania także dojdzie, a dzięki tej aukcji na konto WOŚP trafiła rekordowa kwota 740 300 złotych.

Zwycięzcy licytacji, Małgorzata i Adam Skarżyńscy przylecieli do Brukseli z Nowego Jorku. Donald Tusk powitał ich przed siedzibą Rady Europejskiej, a następnie oprowadził po budynku, szczegółowo opowiadając o swojej pracy. Państwo Skarżyńscy otrzymali w prezencie album o Europie, podpisany przez szefów państw i rządów europejskich. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 105 mln złotych.

Czytaj więcej

Do fundacji zgłosiła się jednak także osoba, która przegrała podbitą w ostatnim momencie licytację zaledwie o 100 złotych. Zaproponowała, że choć nie wygrała, to wpłaci na konto WOŚP 370 tysięcy 100 złotych, żeby tylko spotkać się w Brukseli z szefem RE. Donald Tusk się zgodził i tym samym dzięki jego aukcji na konto WOŚP trafiło w sumie rekordowe 740 300 złotych. (http://www.tvn24.pl)

Do fundacji zgłosiła się jednak także osoba, która przegrała podbitą w ostatnim momencie licytację zaledwie o 100 złotych. Zaproponowała, że choć nie wygrała, to wpłaci na konto WOŚP 370 tysięcy 100 złotych, żeby tylko spotkać się w Brukseli z szefem RE. Donald Tusk się zgodził i tym samym dzięki jego aukcji na konto WOŚP trafiło w sumie rekordowe 740 300 złotych.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA