fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spadkobierca byłych właścicieli gospodarstwa rolnego nie ma własnego terminu w sprawie o wznowienie postępowania

Adobe Stock
Następca prawny strony dziedziczy pozycję procesową spadkodawcy i nie może dysponować większą liczbą praw niż jego poprzednik.

Spadkobiercy byłych właścicieli gospodarstwa rolnego wystąpili do wojewody o wznowienie postępowania administracyjnego w przedmiocie przejęcia na własność Skarbu Państwa opuszczonego gospodarstwa rolnego. Żądanie odnosiło się do postępowania, które w 1976 r. prowadził naczelnik gminy wobec poprzedników prawnych wnioskodawców. Zostało ono prawomocnie zakończone w listopadzie 1976 r. Wnioskodawcy jako przesłankę uzasadniającą wznowienie postępowania wskazali art. 145 par. 1 pkt 4 kodeksu postępowania administracyjnego (k.p.a.) – niezawiniony brak udziału strony w postępowaniu.

Miesiąc na wniesienie wniosku

Po rozpoznaniu wniosku wojewoda wydał postanowienie, w którym odmówił wznowienia postępowania, wskazując na upływ terminu w jakim strona powinna wystąpić z wnioskiem. Zgodnie z k.p.a. strona może wnieść o wznowienie postępowania w związku z niezawinionym brakiem swojego udziału w postępowaniu w terminie jednego miesiąca od dnia, w którym dowiedziała ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA