fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Weil doradcą UniCredit S.p.A. przy sprzedaży akcji Banku Pekao S.A.

Paweł Rymarz
Informacja
Kancelaria Weil, Gotshal & Manges – Paweł Rymarz sp.k. doradzała UniCredit S.p.A., międzynarodowemu bankowi europejskiemu z siedzibą w Rzymie, w związku ze sprzedażą 32,8% akcji w kapitale zakładowym Banku Pekao S.A. na rzecz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. oraz Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

W dniu 8 grudnia 2016 r. została zawarta umowa sprzedaży akcji Banku Pekao S.A. pomiędzy UniCredit S.p.A. jako sprzedającym a Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń S.A. oraz Polskim Funduszem Rozwoju S.A. jako kupującymi. Transakcja ta jest jedną z największych tego typu transakcji w sektorze bankowym w Polsce w ciągu ostatnich lat. Na mocy umowy kupujący, po spełnieniu się warunków zawieszających, nabędą 32,8% akcji w kapitale zakładowym Banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 mld zł.

Transakcję obsługiwali ze strony kancelarii Weil: Paweł Rymarz, partner zarządzający warszawskiego biura Weil, wraz z Pawłem Zdortem, partnerem z departamentu korporacyjnego, przy współpracy dr. Jakuba Zagrajka, Michała Bobrzyńskiego i Aleksandry Kabać.

„Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy świadczyć usługi doradztwa prawnego na rzecz UniCredit. Nasz udział przy transakcji zbycia akcji Banku Pekao S.A. umacnia naszą wiodącą pozycję na rynku transakcji dotyczących instytucji finansowych w Polsce. Jednocześnie po raz kolejny potwierdza się, że Weil obsługuje największe i najbardziej złożone transakcje fuzji i przejęć na polskim rynku" – skomentował Paweł Zdort.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA