W kancelariach

Kancelaria PwC Legal doradcą firmy Profi w procesie jej przejęcia przez Bounty Brands

Adobe Stock
Bounty Brands, należące do funduszu Coast2Coast, przejmie firmę Profi, wielkopolskiego producenta żywności gotowej do spożycia. Doradcą Profi w procesie sprzedaży była kancelaria PwC Legal. Transakcja wymaga jeszcze zgodny Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Profi to czołowy na polskim rynku producent żywności gotowej do spożycia, działający od 1993 roku. W swojej ofercie posiada różnorodne produkty z kilkunastu kategorii, w tym: pasztety, konserwy mięsne, zupy, a także bardzo szybko rosnący segment dań gotowych, zup błyskawicznych, czy sałatek lunchowych. Zakład produkcyjny firmy znajduje się w Grabowie nad Prosną. Spółka zatrudnia obecnie ponad 300 osób.

Bounty Brands, należące do południowoafrykańskiego funduszu inwestycyjnego Coast2Coast w październiku złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia wyłącznej kontroli nad spółkami Profi. To kolejna akwizycja Bounty Brands w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej firma przejęła dwa podmioty: Sonko oraz Stella Pack.

Kancelaria PwC Legal była doradcą spółek Profi w procesie ich przejęcia przez Bounty Brands. Zakres usług obejmował zarówno doradztwo prawne, jak również podatkowe, w tym. m.in. przygotowanie kompleksowej dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach. W skład zespołu projektowego ze strony PwC Legal wchodzili: Jacek Pawłowski, Beata Kiedrowicz, Ewa Derkacz-Smolna i Marta Gocał. Za doradztwo w zakresie części podatkowej odpowiadali Jacek Jarosz, Dorota Wolna i Mikołaj Kondej.

Doradcą prawnym funduszu Coast2Coast była kancelaria CMS Cameron McKenna.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL