fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dentons doradzał ERG Renew przy refinansowaniu elektrowni wiatrowej

Bloomberg
Prawnicy z kancelarii Dentons doradzali ERG Renew przy refinansowaniu elektrowni wiatrowej o mocy 42 MW.

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał wiodącemu włoskiemu producentowi energii wiatrowej ERG Renew przy refinansowaniu o wartości 177 milionów złotych udzielonemu spółce EW Orneta 2 zarządzającej elektrownią wiatrową o mocy 42 MW w gminie Radziejów w centralnej Polsce.

W ramach kompleksowej obsługi prawnej transakcji, prawnicy z warszawskiego zespołu Bankowości i Finansów brali udział w negocjowaniu umowy, przygotowaniu dokumentów zabezpieczających i badaniu due dilligence.

Transakcję pod nadzorem partnera Mateusza Toczyskiego prowadził starszy prawnik Jakub Wieczorek we współpracy z prawnikiem Krzysztofem Mrozikiem z Zespołu Bankowości i Finansów. Pracę od strony dokumentacji projektu i badania due dilligence nadzorował counsel Tomasz Janas oraz prawnik Małgorzata Bluszcz z Zespołu Prawa Energetyki.

„To kolejny zrealizowany z sukcesem projekt dla ERG Renew, dla którego pracujemy od 2013 roku" – mówi Mateusz Toczyski, szef Zespołu Bankowości i Finansów w Polsce i Europie. „Naszą pracę docenił nie tylko nasz klient ERG, ale także bank finansujący ING Bank Śląski, z którym mieliśmy okazję realizować także inne projekty finansowania farm wiatrowych" – dodaje Mateusz Toczyski.

Transakcja jest kontynuacją długoterminowej współpracy Dentons z ERG Renew w Polsce rozpoczętej w momencie wprowadzenia inwestora na polski rynek przy przejęciu projektu budowy elektrowni wiatrowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA