Kancelaria doradzała również BNP Paribas Polska SA przy umowach pożyczki, które bank samodzielnie udzieli trzem polskim spółkom celowym w ramach tego samego portfolio. Łączna wartość wsparcia udzielonego przez banki to ok. 700 mln złotych.

Fundusze będą przeznaczone na tworzenie polskiego portfolio Qair obejmującego prawie 200 MW energii odnawialnej, w tym budowę zgodnie z polskim programem aukcyjnym nowych farm wiatrowych: Udanin (50 MW), Parzeczew (9 MW) i Września (9 MW) oraz 25 MW mocy fotowoltaicznych, a także działających farm wiatrowych: Linowo (58 MW) i Rzepin (48 MW).

Transakcja ma istotne znaczenie, gdyż stanowi kolejny krok w polskiej „zielonej transformacji". Kraj wciąż generuje większość energii z węgla, co stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Zgodnie z europejskimi celami klimatycznymi i energetycznymi Polska musi zredukować przynajmniej 40 proc. swoich emisji gazów cieplarnianych do 2030 roku, w czym pomogą OZE.

Zespołem transakcyjnym kierowali Tessa Lee i Benedetta Marino z mediolańskiego zespołu bankowości, energetyki i infrastruktury oraz Patryk Figiel z warszawskiej praktyki energetyki i infrastruktury.

W szerszym zespole doradczym znaleźli się prawnicy z różnych praktyk w Londynie, Mediolanie, Paryżu i Warszawie: Jakub Dąbrowski, Tomasz Pleskot i Michał Maruszak z warszawskiej praktyki energetyki i infrastruktury, Ada Zahorodna i Szymon Renkiewicz z warszawskiej praktyki korporacyjnej, Maciej Chęciński, Michał de Białynia Woycikiewicz pod nadzorem Marty Domino z warszawskiej praktyki bankowości i finansów, a także Pierfrancesco Benedetti oraz Guido Parisi z praktyki bankowości i finansów w Mediolanie.