fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Prawnicy PwC Legal wyróżnieni w prestiżowym rankingu Chambers Europe 2018

123RF
Warszawa, 9 marca 2018 r. – Trzech prawników z kancelarii PwC Legal: Arwid Mednis, Gerard Karp oraz Jean Rossi zostali wyróżnieni przez prestiżowe wydawnictwo Chambers and Partners w najnowszej edycji rankingu Chambers Europe 2018.
Arwid Mednis zdobył indywidualne wyróżnienie w obszarze ochrony danych osobowych (Band 1) oraz za praktykę TMT (Band 3). Gerard Karp jest rekomendowany w praktyce prawa ochrony danych osobowych (Band 3), a Jean Rossi w prawie nieruchomości (Band 4).

Coroczny ranking tworzony przez ekspertów z prestiżowego wydawnictwa Chambers and Partners powstaje na podstawie szczegółowego badania kancelarii prawnych oraz wywiadów z klientami. Pod uwagę brane są takie czynniki jak: jakość świadczonych usług, liczba zrealizowanych projektów, czy terminowość. Ranking jest jedną z najważniejszych publikacji na rynku prawa.

Dr Arwid Mednis w kancelarii PwC Legal kieruje praktyką prawa nowych technologii, w tym prawa telekomunikacyjnego oraz ochrony danych osobowych. Zajmuje się kwestiami cyberbezpieczeństwa, ochrony informacji oraz dostępem do informacji publicznej. Specjalnością Arwida jest także prawo administracyjne, w szczególności prawo samorządu terytorialnego oraz partnerstwo publiczno-prywatne. W latach 1991-2000 reprezentował Polskę w Komitecie ds. Ochrony Danych Osobowych w Radzie Europy w Strasburgu, w latach 1998-2000 był jego przewodniczącym. Był członkiem Rady Naukowej GIODO, a także autorem i współautorem projektów ustaw dotyczących ochrony danych osobowych i wymiany informacji gospodarczej. Reprezentuje klientów w sprawach regulacyjnych oraz w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Jest docentem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z zakresu dostępu do informacji publicznej, ochrony danych osobowych i prawa łączności elektronicznej.

Gerard Karp jest partnerem i liderem praktyki technologii, mediów i telekomunikacji, prawa własności intelektualnej oraz ochrony danych osobowych w kancelarii PwC Legal. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, w szczególności ochrony danych osobowych, prawa do prywatności oraz różnorodnych aspektów na styku prawa internetu, wdrożeń informatycznych oraz szeroko pojętego rynku cyfrowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z branży nowych technologii, e-commerce, handlowej oraz sektorów bankowego, ubezpieczeniowego i farmaceutycznego. W ostatnich latach prowadził wiele projektów multidyscyplinarnych łączących zagadnienia e-commerce, ochronę danych osobowych, prawo własności intelektualnej, jak również szereg projektów wdrożeniowych, w tym w oparciu o rozwiązania chmurowe. Doradzał m.in. przy nowatorskich projektach BIG Data w branżach: logistycznej, handlowej oraz bankowej.

Jean Rossi jest liderem praktyki prawa nieruchomości w kancelarii PwC Legal. Dodatkowo, jest także odpowiedzialny za French Desk w PwC. Doradza klientom w zakresie nabywania nieruchomości oraz finansowania projektów. Posiada wieloletnie doświadczenie w kwestiach związanych z finansowaniem i podatkowymi aspektami transakcji na rynku nieruchomości. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczności francuskiej w Polsce. Jest między innymi prezesem Union des Français de l'Étranger oraz Conseillers du Commerce Extérieur de la France.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA