fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Zmarł prof. Grzegorz Domański

dr hab. Grzegorz Domański (1942-2017)
Fotorzepa, Robert Gardziński
W sobotę w wieku 75-lat zmarł prof. Grzegorz Domański – radca prawny, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (DZP).

Prof. Grzegorz Domański specjalizował się w zagadnieniach prawa cywilnego i handlowego, papierów wartościowych oraz prywatyzacji. Doradzał w sprawach arbitrażowych i problematyce ładu korporacyjnego w spółkach akcyjnych.

Był arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, członkiem Rady Arbitrażowej tego Sądu, arbitrem i pełnomocnikiem w wielu zagranicznych procesach arbitrażowych.

W latach 90-tych doradzał wielu agendom rządu polskiego w dziedzinie prawodawstwa gospodarczego m.in. współautor projektów ustaw o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, spółkach z udziałem kapitału zagranicznego, obrocie papierami wartościowymi, narodowych funduszach inwestycyjnych.

Był autorem komentarzy do ustaw o spółkach z udziałem kapitału zagranicznego, narodowych funduszach inwestycyjnych i ich prywatyzacji oraz prawa o publicznym obrocie papierami wartościowymi.

Do września 2012 roku dr Grzegorz Domański był profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wykładał prawo spółek i prawo papierów wartościowych.

Publikował artykuły ze swojej specjalizacji m.in. na łamach "Rzeczpospolitej".

W ubiegłorocznym Rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej" kancelaria DZP, w której był partnerem, zajęła trzecie miejsce, zatrudniając 138 prawników (58 adwokatów i radców).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA