fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Chmielniak Adwokaci autorami najnowszego wydania „Kodeksu postępowania karnego. Komentarz praktyczny do nowelizacji z 2019“

Aleksandra Rychlewska-Hotel, Marcin Klonowski, Łukasz Chmielniak, Jarosław Zagrodnik
materiały prasowe
W styczniu 2020 r. nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się zbiorowa praca adwokatów Chmielniak Adwokaci: Łukasza Chmielniaka, Marcina Klonowskiego i dr Aleksandry Rychlewskiej-Hotel. Redakcję naukową nad komentarzem i współautorstwo objął dr hab. Jarosław Zagrodnik, of counsel w kancelarii, profesor Uniwersytetu Śląskiego.

Publikacja stanowi praktyczny i kompleksowy przewodnik w formie komentarza do najnowszej, nowelizacji procedury karnej uchwalonej przez Sejm 19 lipca 2019 r., która wprowadza m.in.: wydłużenie trybu uzyskiwania przez pokrzywdzonego uprawnienia do złożenia subsydiarnego aktu oskarżenia, ujednolicone formularze uzasadnień wyroków sądów pierwszej i drugiej instancji, dodanie podstawy oddalenia wniosku dowodowego w postaci upływu zakreślonego przez organ procesowy terminu (tzw. prekluzja dowodowa) oraz umożliwienie sądowi prowadzenia postępowania dowodowego pod usprawiedliwioną nieobecność oskarżonego lub jego obrońcy.

Opracowanie, które powstało na bazie wieloletniego doświadczenia autorów w sprawach karnych procesowych, karnych gospodarczych i karno-skarbowych zawiera wyczerpujące omówienie procedury karnej, w tym zagadnień intertemporalnych.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA