Pakiet miał obowiązywać od początku 2021 r., lecz ze względu na pandemię Covid-19 data rozpoczęcia jego stosowania, w tym przepisów wykonawczych do niego, została przesunięta. Nowy termin ustanowiono na 1 lipca 2021 r., ale już teraz warto by przedsiębiorcy, nie tylko zajmujący się e-handlem, ale świadczący szeroko rozumiane transgraniczne usługi B2C, przemyśleli praktyczne skutki, jakie niosą dla ich biznesu zaplanowane na przyszły rok zmiany.
Wyzwania cyfryzacjiModernizacja i uproszczenie podatku VAT w odniesieniu do transgranicznego handlu elektronicznego stanowi element ogólnej strategii UE związanej z jednolitym rynkiem cyfrowym. UE dostrzegając, że dotychczasowe zasady VAT wymagają dostosowania do dynamicznego rozwoju branży e-commerce oraz jej specyfiki, sukcesywnie od końca 2017 r. uchwala regulacje oraz wdraża mechanizmy związane z pobieraniem podatku VAT od transgranicznego handlu elektronicznego.
Czytaj też: Koniec tanich przesyłek z Chin
Ost...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.