fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pakiet e-commerce – zmiany w VAT nie tylko w branży handlu elektronicznego

Adobe Stock
Unijny pakiet dotyczący zmian w podatku od towarów i usług w zakresie handlu elektronicznego to pakiet, który ma na celu ułatwienie handlu transgranicznego, zwalczanie oszustw związanych z tym podatkiem i zapewnienie uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców z UE.

Pakiet miał obowiązywać od początku 2021 r., lecz ze względu na pandemię Covid-19 data rozpoczęcia jego stosowania, w tym przepisów wykonawczych do niego, została przesunięta. Nowy termin ustanowiono na 1 lipca 2021 r., ale już teraz warto by przedsiębiorcy, nie tylko zajmujący się e-handlem, ale świadczący szeroko rozumiane transgraniczne usługi B2C, przemyśleli praktyczne skutki, jakie niosą dla ich biznesu zaplanowane na przyszły rok zmiany.

Wyzwania cyfryzacji

Modernizacja i uproszczenie podatku VAT w odniesieniu do transgranicznego handlu elektronicznego stanowi element ogólnej strategii UE związanej z jednolitym rynkiem cyfrowym. UE dostrzegając, że dotychczasowe zasady VAT wymagają dostosowania do dynamicznego rozwoju branży e-commerce oraz jej specyfiki, sukcesywnie od końca 2017 r. uchwala regulacje oraz wdraża mechanizmy związane z pobieraniem podatku VAT od transgranicznego handlu elektronicznego.

Czytaj też: Koniec tanich przesyłek z Chin

Ost...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA