fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT: zakup na targowisku z dowodem wewnętrznym

Targowisko
Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Przedsiębiorca, który kupuje od rolników produkty rolne wystawione na straganach na bazarze, nie może dla transakcji zawartych w danym dniu sporządzić jednego zbiorczego dokumentu.

- Przedsiębiorca (podatnik VAT czynny) prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której kupuje produkty rolne na targowiskach od rolników. Zdarzenia gospodarcze ewidencjonuje w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Zdarza się, że sprzedawca produktów rolnych odmawia przekazania danych niezbędnych do wystawienia przez przedsiębiorcę faktury VAT RR. W takim przypadku przedsiębiorca na udokumentowaniem zakupu wystawia dowód wewnętrzy i reguluje należność gotówką. Czy w celu zaewidencjonowania transakcji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów przedsiębiorca może sporządzić w danym dniu jeden zbiorczy dowód wewnętrzny, dokumentujący zawarte transakcje zakupu produktów rolnych od kilku rolników, którzy nie udostępniają swoich danych? – pyta czytelnik.

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy o PIT...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA