fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Obowiązkowy VAT od eksportu - interpretacja podatkowa

VAT
VAT
AdobeStock
Brytyjskiej spółce sprzedającej towary poza UE i dokonującej celnych formalności eksportowych przez należącą do grupy spółkę z siedzibą w Polsce nie przysługuje prawo do zastosowania zerowej stawki podatku od towarów i usług.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 14 września 2020 r. (0114-KDIP1-2.4012.215.2020.3.RM).

Wnioskodawca jest spółką z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która w Polsce posiada stałe miejsce prowadzenia działalności dla celów VAT. Wnioskodawca sprowadza do Polski towary, które na terytorium naszego kraju są składowane w magazynach prowadzonych przez podmioty logistyczne, a następnie, po ich przepakowaniu, sprzedawane na rynki docelowe, w tym do krajów poza UE. W przypadku sprzedaży towarów z Polski do kontrahenta poza UE wnioskodawca obecnie występuje na dokumentach celnych jako „nadawca/eksporter" i deklaruje eksport towarów w swoich rozliczeniach VAT, stosując stawkę zero proc. W związku z brexitem, a także niedawną zmianą przepisów Unijnego Kodeksu Celnego w zakresie definicji eksportera (zgodnie z tą zmianą, zasadniczo eksporterem w rozumieniu przepisów celnych powinien być podmiot z siedzibą w UE) oraz wytycznych publikowanych przez Kom...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA