fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT: opodatkowanie marży możliwe u kolejnych sprzedawców

123RF
Gdy podatnik kupił, celem odprzedaży, towar używany i zbywca zastosował procedurę VAT marża, to nabywca również może opodatkować późniejszą dostawę tego towaru w formie marży.

Czy sprzedaż nabytych w celu odsprzedaży towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków nabytych od polskich firm może być opodatkowana w formie VAT marża w sytuacji gdy firmy te do ich sprzedaży także stosowały procedurę VAT marża? – pyta czytelniczka.

Stosownie do art. 120 ust. 10 pkt 3 ustawy o VAT, przepisy art. 120 ust. 4 i 5 ustawy o VAT (regulujące zasady opodatkowania marży) dotyczą dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich lub antyków, które podatnik nabył od podatników, jeżeli dostawa tych towarów była opodatkowana zgodnie z art. 120 ust. 4 i 5 ustawy o VAT (czyli w procedurze opodatkowania marży).

Czytaj także: Sprzedaż po latach z opodatkowaniem marży

Zatem w sytuacji, gdy podatnik zakupi – w celu dalszej odprzedaży – towary używane (lub dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie i antyki) opodatkowane w procedurze VAT marża, a w konsekwencji od tego nabycia nie będzie miał prawa do odli...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA