fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak opodatkować udział w lidze e-sportowej - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
Odpłatne umożliwienie udziału w zawodach za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej stanowi usługę świadczoną drogą elektroniczną objętą stawką podstawową.

Tak stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 2 września 2019 r. (0115-KDIT1-3.4012.447. 2019.2.AT).

Przedmiotem działalności spółki wnioskującej o interpretację jest organizacja turniejów gier komputerowych za pośrednictwem platformy e-sportowej. Docelowym klientem spółki nie są jednak indywidualni gracze, a przedsiębiorstwa gotowe opłacić swoim pracownikom udział w amatorskiej lidze e-sportowej w ramach benefitów pracowniczych. Wnioskodawca dążył we wniosku do potwierdzenia, że tego rodzaju usługi można zakwalifikować jako usługi wstępu na imprezę sportową, bądź alternatywnie, jako usługi związane z rekreacją w zakresie wstępu, bowiem dla tego rodzaju usług ustawodawca przewidział preferencyjną stawkę VAT w wysokości 8 proc., na podstawie art. 41 ust. 2 w zw. z poz. 185 i 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT (poz. 67 i 68 od 1 listopada 2019 r.).

Czytaj też: Stowarzyszenie nie korzysta ze zwolnienia z VAT od opłat ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA