fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

JPK_VAT: Resort wiele objaśnił, ale podatnicy i tak się obawiają

JPK_VAT
JPK_VAT
AdobeStock
Od 1 stycznia 2021 r. wszyscy przedsiębiorcy będą musieli paragony uznane za faktury uproszczone wykazywać odrębnie w nowym JPK_VAT.

Dostosowanie się do zmian podatkowych w czasie pandemii koronawirusa i kolejnych ograniczeń w prowadzeniu działalności nie jest rzeczą łatwą. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że nowelizacja goni nowelizację, a wiele z nich nakłada poważne obowiązki, które wywołują sporo wątpliwości, trudno się dziwić, że podatnicy jak kania dżdżu wyczekują na ich oficjalne interpretacje.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom resort finansów 16 października 2020 r. wydał zapowiadane od pewnego czasu objaśnienia (pełna treść objaśnień opublikowana jest na stronie MF: www.gov.pl, w zakładce „objaśnienia i wyjaśnienia podatkowe") dotyczące uznawania paragonów fiskalnych z numerem NIP nabywcy do 450 zł za faktury uproszczone. Co istotne, odniósł się w nich także do zasad ewidencjonowania faktur uproszczonych w obowiązującym od 1 października 2020 r. nowym JPK_VAT, który łączy w sobie deklarację z ewidencją.

Czytaj także: Aplikacja do JPK dla małych firm

WA...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA