fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprzedaż lodów w wafelku na wynos - z jaką stawką VAT

Adobe Stock
Do końca października sprzedaż lodów w wafelkach w punktach gastronomicznych „na wynos" korzystała z obniżonego pięcioprocentowego podatku od towarów i usług. Jednak wejście w życie nowych przepisów może zmienić ten stan.

Potwierdził to dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 3 września 2019 r. (0114-KDIP4 .4012.439.2019.1.AKO). Sprawa nie jest jednak tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Z wnioskiem o interpretację wystąpiła spółka prowadząca rodzinny park rozrywki. Prowadzi ona tam szereg punktów gastronomicznych, w których produkowane są lody z zakupionych podstawowych produktów. Są one następnie sprzedawane „na wynos" osobom odwiedzającym park, w wafelkach, kubeczkach lub pojemnikach styropianowych. Spółka zaznaczyła, że w punktach gastronomicznych nie prowadzi się obsługi kelnerskiej, ani jakichkolwiek innych usług towarzyszących związanych z żywieniem. We wniosku wskazano również jednoznacznie, że sprzedawane towary klasyfikowane są w PKWiU 2008 pod poz. 10.52.10.0 – Lody śmietankowe i pozostałe lody jadalne.

W odniesieniu do tak przedstawionego stanu faktycznego wnioskodawca zajął stanowisko, że sprzedaż lodów „na wynos" po...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA