fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opodatkowanie opłaty kontrybucyjnej - interpretacja podatkowa

Opodatkowanie opłaty kontrybucyjnej
Adobe Stock
Opłata jest wynagrodzeniem za świadczenie usług opodatkowanych podatkiem od towarów i usług i jako taka również podlega opodatkowaniu.

Stanowisko takie wyraził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 lipca 2020 r (0114-KDIP1-1.4012.267.2020.1.RR).

Wnioskodawca, w związku z prowadzoną przez siebie działalnością, zawarł umowę najmu budynku magazynowo-biurowego. Budynek będzie stanowił część centrum logistycznego, w którego budowę inwestuje Wynajmujący. Umowa najmu została zawarta na 5 lat.

Czytaj także: Wynajmujesz lokale mieszkaniowe, uważaj na VAT - interpretacja podatkowa

Podatnik zobowiązał się w umowie do płacenia comiesięcznego czynszu i rocznych opłat eksploatacyjnych. Wynajmujący z kolei zapłaci wnioskodawcy opłatę kontrybucyjną. Jak wskazał wnioskodawca w treści wniosku, opłata ma być zachętą do zawarcia przez niego umowy najmu oraz ma zostać wypłacona ze względu na fakt, że najemca będzie musiał ponieść koszty związane z przeprowadzką do nowego budynku. Spółka będzie musiała przygotować się przeprowadzki, przetransportować towary i inne składniki majątk...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA