Stanowisko takie wyraził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 lipca 2020 r (0114-KDIP1-1.4012.267.2020.1.RR).
Wnioskodawca, w związku z prowadzoną przez siebie działalnością, zawarł umowę najmu budynku magazynowo-biurowego. Budynek będzie stanowił część centrum logistycznego, w którego budowę inwestuje Wynajmujący. Umowa najmu została zawarta na 5 lat.
Czytaj także: Wynajmujesz lokale mieszkaniowe, uważaj na VAT - interpretacja podatkowa
Podatnik zobowiązał się w umowie do płacenia comiesięcznego czynszu i rocznych opłat eksploatacyjnych. Wynajmujący z kolei zapłaci wnioskodawcy opłatę kontrybucyjną. Jak wskazał wnioskodawca w treści wniosku, opłata ma być zachętą do zawarcia przez niego umowy najmu oraz ma zostać wypłacona ze względu na fakt, że najemca będzie musiał ponieść koszty związane z przeprowadzką do nowego budynku. Spółka będzie musiała przygotować się przeprowadzki, przetransportować towary i inne składniki majątk...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.