fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jaka stawka VAT na trwałą zabudowę meblową

Fotolia.com
Montaż komponentów meblowych, do którego są wykorzystane w sposób istotny elementy konstrukcyjne obiektu budowlanego (lokalu), jest usługą opodatkowaną według preferencyjnych zasad.

Rozpoczynam działalność polegającą na wykonywaniu trwałej zabudowy meblowej z uprzednio nabytych elementów, w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Usługa polega na zaprojektowaniu, dopasowaniu i montażu elementów mebli do zabudowy kuchennej, wnękowej, łazienkowej itp., przygotowanych na konkretny wymiar i wbudowanych w lokalu lub budynku mieszkalnym w sposób trwały. Jaką stawkę VAT powinienem stosować? – pyta czytelnik.

NSA w uchwale z 24 czerwca 2013 r. (I FPS 2/13) orzekł, że „(...)świadczenie kompleksowe polegające na zaprojektowaniu, dopasowaniu oraz montażu komponentów w sposób tworzący wraz z elementami konstrukcyjnymi obiektu budowlanego lub jego części trwałą zabudowę meblową, wykonywane w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, stanowi usługę modernizacji opodatkowaną stawką obniżoną podatku od towarów i usług na podstawie art. 41 ust. 12 w zwi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA