fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi magazynowe nie zawsze generują stałe miejsce działalności

123RF
Aby powstało stałe miejsce prowadzenia działalności na terytorium Polski, musi być spełnione kryterium posiadania minimalnego rozmiaru działalności charakteryzującej się określonym poziomem stałości oraz odpowiednią strukturą w zakresie zaplecza personalnego i technicznego.

Potwierdza to interpretacja indywidualna wydana przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 7 lipca 2019 r. (0114-KDIP1-2.4012.191. 2019.3.MC).

Wnioskodawca jest spółką austriacką zajmującą się produkcją i sprzedażą systemów filtracji z metalu i tworzyw sztucznych używanych do produkcji samochodów. W Polsce działalność spółki ro przede wszystkim lokalna sprzedaż. Spółka nie posiada i nie wynajmuje w Polsce biura, oddziału ani żadnej infrastruktury, nie ma też zaplecza personalnego. Dlatego w celu prowadzenia działalności korzysta z usług magazynowych i logistycznych świadczonych przez niezależnego operatora logistycznego na podstawie zawartej z nim umowy. Rola operatora logistycznego polega na magazynowaniu produktów wnioskodawcy w Polsce, w tym na zarządzaniu produktami w magazynach oraz kontrolowaniu, pomocy w rozładunku, przepakowywaniu, etykietowaniu, inwentaryzacji oraz przygotowaniu ich do dalszego transportu.

Czytaj także: VAT: Magazynow...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA