fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korekty poziomu rentowności poza zakresem opodatkowania VAT

AdobeStock
Płatności dokonane celem wyrównania rentowności do docelowego poziomu nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji, nie ma obowiązku dokumentowania ich fakturami korygującymi.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 3 września 2020 r. (0113-KDIPT1-2.4012.368.2020.2.IR).

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej złożyła polska spółka o nieograniczonym obowiązku podatkowym na terytorium RP, będąca zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: spółka lub wnioskodawca), wykonująca zadania określone w art. 48 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. W związku z prowadzoną działalnością, spółka utworzyła spółkę zależną (izbę rozliczeniową; dalej: spółka zależna lub izba rozliczeniowa), której przekazała wykonywanie niektórych zadań. Od 2014 r. spółka zależna prowadzi działalność na podstawie zezwolenia na świadczenie usług rozliczeniowych udzielonego przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Czytaj także: Czy usługi finansowe będą opodatkowane VAT

W związku z tym podmioty powiązane zawarły umowę, na podstawie której spółka wykonuje na ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA