fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Organizacja szkolenia ze zwolnieniem z VAT - interpretacja podatkowa

123RF
Świadczenie usług szkoleniowych związanych z ochroną środowiska przez podmiot komercyjny, nieposiadający akredytacji w rozumieniu przepisów o systemie oświaty, są usługami kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego, nawet jeśli nie zwiększają kwalifikacji związanych z konkretnym zawodem.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 6 sierpnia 2019 r. (0112-KDIL2-2.4012.342.2019.2.EW).

Podatnik działający w formie spółki prawa handlowego (spółka), będący czynnym podatnikiem VAT, prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie świadczenia usług szkoleniowych. Spółka nie podlega prawu o oświacie i szkolnictwie wyższym oraz nie posiada akredytacji w rozumieniu przepisów o systemie oświaty. Świadczone usługi nie odbywają się w formie i na zasadach przewidzianych w odrębnych przepisach. Nie ma również podstawy prawnej, na podstawie której uczestnicy szkoleń są obowiązani do ich odbycia. Szkolenia są w co najmniej 70 proc. finansowane ze środków publicznych.

Czytaj także: Specjalistyczne szkolenia w USA a VAT - wyrok NSA

Zdaniem spółki świadczone przez nią usługi, jako dotyczące ochrony środowiska, podnoszą kompetencje, ale nie podnoszą kwalifikacji. Szkolenia są skierowane do osób zajmujących różne stanowiska,...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA