fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiążąca Informacja Stawkowa - czy warto nią wystąpić

Adobe Stock
Możliwość uzyskania Wiążącej Informacji Stawkowej to duże ułatwienie dla podatników. Niestety fiskus nie zawsze sobie radzi z tą instytucją, przez co są problemy np. z otrzymaniem decyzji dla świadczeń kompleksowych.

Ministerstwo Finansów dostrzegło pole do nadużyć na tle zastosowania właściwej stawki VAT oraz liczne problemy podatników związane z określeniem prawidłowej stawki do sprzedaży towarów i świadczenia usług. Nowelizacja ustawy o VAT z 9 sierpnia 2019 r. wprowadziła przepisy dotyczące Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS).

Od 1 listopada 2019 r. podatnicy mogą wnioskować o wydanie WIS. Jest to nowa instytucja, która ma na celu ułatwienie podatnikom stosowania przepisów dotyczących stawek VAT. WIS ma także zapewniać ochronę podatnikowi podobnie jak interpretacje indywidualne, które również są wydawane przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jak fiskus radził sobie w pierwszych miesiącach funkcjonowania WIS.

Czytaj także: VAT: będzie WIS - wiążąca informacja stawkowa

Kto może złożyć wniosek

Wniosek o WIS może złożyć nie tylko podatnik posiadający NIP, ale także inny podmiot, który przeprowadza lub zamierza pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA