fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza antykryzysowa: wystawianie faktur za wynajem powierzchni handlowych w czasie zamknięcia galerii

Adobe Stock
Pomimo wydania objaśnień podatkowych dotyczących przepisów zawartych w tarczach antykryzysowych, nadal nie wiadomo czy wynajmujący mógł za okres zamknięcia obiektu wystawiać faktury, a najemca opłacać je i rozliczać na bieżąco.

Pomimo, że w zakresie przepisów z tarcz antykryzysowych zostały wydane objaśnienia podatkowe, wynajmujący powierzchnie w galeriach oraz ich najemcy w dalszym ciągu mają wątpliwości w jaki sposób prawidłowo rozliczyć dla celów podatkowych najem w okresie przymusowego zamknięcia tych obiektów z powodu epidemii Covid 19. Choć ostatnio opublikowane zostały objaśnienia podatkowe poruszające również tę kwestię, nie wyjaśniono w nich niestety sedna problemu, pozostawiając podatników w niepewności.

Epidemia Covid-19 odcisnęła silne piętno na wielu dziedzinach gospodarki, które boleśnie odczuły skutki zakazu prowadzenia pewnych rodzajów działalności, czy też brak możliwości bezpośredniej obsługi klientów w punktach sprzedaży stacjonarnej. Jednym z takich przykładów były sklepy w galeriach handlowych, ponieważ od 14 marca do 4 maja 2020 r. obowiązywał zakaz handlu w sklepach znajdujących się w galeriach handlowych (obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA