fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pakiet quick fixes upraszcza rozliczenia VAT

AdobeStock
1 lipca br. weszły w życie zmiany mające usprawnić, ujednolicić i uszczelnić system podatku od towarów i usług. Ich skutkiem jest m.in. zastąpienie instytucji magazynu konsygnacyjnego przez magazyn call-off stock.

1 lipca br. do ustawy o VAT wprowadzono obszerne zmiany będące konsekwencją nowelizacji dyrektywy VAT 2006/112/WE. Pakiet zmian nowelizujących dyrektywę określany jest mianem tzw. quick fixes. Zgodnie z uzasadnieniem do projektu ustawy, celem quick fixes jest „usprawnienie, ujednolicenie i uszczelnienie aktualnego systemu podatku VAT". Jedną z kluczowych zmian jest zastąpienie znanej w polskiej ustawie o VAT instytucji magazynu konsygnacyjnego instytucją magazynu call-off stock. W niniejszym artykule opisane zostaną zagadnienia związane z przemieszczeniem towarów do magazynu typu call-off stock położonego na terytorium Polski.

Dotychczasowe zasady

Zgodnie z przepisami obowiązującymi do końca czerwca 2020 r. przez magazyn konsygnacyjny należało rozumieć wyodrębnione u polskiego podatnika zarejestrowanego do transakcji wewnątrzwspólnotowych (jako podatnika VAT UE) miejsce przechowywania na terytorium Polski towarów należących do podatnika podatku od wartości dodanej (p...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA