fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak przygotować się do rozliczeń w procedurze VAT-OSS

Księgowy
AdobeStock
Podatnicy, którzy sprzedają towary i świadczą usługi konsumentom z Unii, mogą się elektronicznie zarejestrować dla celów VAT w jednym państwie UE, a także deklarować i płacić należny podatek w ramach jednej kwartalnej e-deklaracji.

Z początkiem lipca weszły w życie istotne zmiany w ustawie VAT w zakresie tzw. pakietu VAT e-commerce. Wprowadza on wiele nowych rozwiązań dotyczących sprzedaży towarów na odległość, w tym również za pośrednictwem różnego rodzaju platform internetowych. Nowelizacja polskiej ustawy, przenosząca na krajowy grunt rozwiązania przygotowane na poziomie unijnym, obejmuje istotne zmiany regulacji dotyczących rozliczeń VAT przez przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą na rzecz konsumentów oraz pośredników prowadzących platformy handlowe i umożliwiających przeprowadzenie transakcji pomiędzy sprzedawcą oferującym swoje towary przez Internet a ostatecznym konsumentem.

Czytaj także: Procedura One Stop Shop - przedsiębiorcy sprzedający towary w Unii, będą mogli płacić VAT w Polsce

W związku ze stosunkowo krótkim okresem vacatio legis, a także wielowątkowością wprowadzonych rozwiązań, istotna z perspektywy polskich podatników jest szczegółowa weryfikacja n...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA