fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: urzędy skarbowe próbują wydłużać prowadzenie czynności i opóźniać zwroty VAT

Adobe Stock
Urzędy skarbowe próbują wydłużać prowadzenie czynności i opóźniać zwroty VAT. Nawet w sprawach oczywistych wyznaczane są kolejne terminy albo kontrola jest automatycznie przekształcana w postępowanie podatkowe.

Tarcza antykryzysowa miała zapobiec pogorszeniu się kondycji finansowej polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Rząd obiecał pomóc przedsiębiorcom, niezależnie od sposobu w jaki się rozliczają z urzędem skarbowym. Koronawirus stał się jednak patykiem wetkniętym w szprychy koła fiskusa. Urzędy skarbowe – jako instytucje znajdujące się w konkretnych budynkach – pozostały bardzo długo praktycznie zamknięte dla podatników, a liczba zaległych spraw już wpływa na sytuację finansową firm.

Ograniczony dostęp do placówek

Jak można przeczytać na rządowych stronach, w związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych mogą być wprowadzone ograniczenia dostępu. Znaczy to tyle, że obsługa klientów może być prowadzona tylko na salach obsługi podatnika, a liczba osób przebywających jednocześnie w urzędzie została ograniczona.

Krajowa Administracja Skarbowa apeluje...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA