fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jaką stawkę VAT zastosować do montażu rolet i moskitier?

Adobe Stock
Instalowanie żaluzji wewnętrznych oraz moskitier w budynkach i lokalach mieszkalnych nie korzystają z preferencyjnej stawki podatku. Czynności te nie mieszczą się bowiem w pojęciu remontu lub modernizacji obiektów budowlanych.

- Rozpoczynam świadczenie usług montażu żaluzji i rolet wewnętrznych oraz moskitier w budynkach, które spełniają kryteria budynków i lokali objętych społecznym programem mieszkaniowym. Całość usługi obejmuje obmiar, zakup lub wytworzenie elementów zlecenia, transport oraz montaż wraz z przygotowaniem miejsca instalacji. Wynagrodzenie będzie przewidywało jedną kwotę wynagrodzenia. Czy do świadczonych usług będę mógł zastosować obniżoną 8-proc. stawkę VAT? – pyta czytelnik.

Usługi montażu rolet i żaluzji wewnętrznych oraz moskitier w budynkach i lokalach, które spełniają kryteria budynków i lokali objętych społecznym programem mieszkaniowym, opodatkowane są podstawową 23-proc. stawką VAT. Czynności te nie mieszczą się w pojęciu remontu lub modernizacji obiektów budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Nie stanowią one także pozostałych czynności wymienionych w art. 41 ust. 12 ustawy o VAT, tj. dostawy, budowy, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA