fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WSA: Wiążąca informacja stawkowa ma wskazywać właściwą dla danego towaru albo usługi

Księgowy
Księgowy
Adobe Stock
Wiążąca informacja stawkowa ma wskazywać właściwą dla danego towaru albo usługi, albo świadczenia złożonego stawkę podatku w powiązaniu z właściwą ich klasyfikacją. Fiskus nie ma zatem obowiązku przedstawiać szczegółów ustalenia wskazanej klasyfikacji, ani wniosków z przeprowadzonych analiz.

Spór w sprawie dotyczył wiążącej informacji stawkowej (WIS). We wniosku z lipca 2020 r. spółka wystąpiła o sklasyfikowanie podkładów higienicznych według Nomenklatury scalonej (CN) na potrzeby opodatkowania VAT. Na wezwanie fiskusa firma przedstawiła dokumentację techniczną, kopię deklaracji zgodności oraz kopie formularzy zgłoszonych do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz zdjęcia opakowania towaru z widocznym znakiem CE.

W wydanej WIS fiskus uznał, że towar jest wyrobem medycznym w rozumieniu ustawy z 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i określił stawkę na 8 proc. Urzędnicy podkreślili m.in., że zgodnie z notami wyjaśniającymi do pozycji 9619, towary takie jak wkładki chłonne do łóżek szpitalnych, stołów operacyjnych i wózków inwalidzkich klasyfikuje się zgodnie z ich składem materiałowym. Dokonanie klasyfikacji według składu materiałowego bę...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA