fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszt transportu na fakturze za towar - interpretacja podatkowa

Adobe Stock
Cena, jaką sprzedawca płaci za dostarczenie produktu nabywcy nie powinna być wyodrębniona na fakturze towaru, którego dotyczy. Nie ma jednak przeciwskazań, aby zawrzeć ją w tzw. informacjach dodatkowych.

Stanowisko takie zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 5 marca 2021 r. (0111-KDIB3-3.4012.707.2020.1.MW).

Spółka wystąpiła z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości rozbicia na wystawianej fakturze ceny towaru i jego transportu (tj. wskazanie towaru i kosztów transportu tego towaru w dwóch oddzielnych liniach) oraz w zakresie stawki VAT, jaka powinna zostać zastosowana dla usługi transportu w takim przypadku.

Wnioskodawczyni wskazała, że sprzedaje towary za granicę. Przy wywozie towarów do odbiorców spółka nie świadczy usług transportu, a korzysta w usług podmiotów zewnętrznych. Zagraniczni klienci oczekują od wnioskodawcy, że na fakturze zostanie wyodrębniony koszt transportu w osobnej pozycji niż towar, którego ten transport dotyczy.

Wątpliwości spółki

W związku z tym spółka zadała we wniosku dwa pytania: czy na fakturze za towar może wyodrębnić w osobnej linii koszt transportu...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA