fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Co się zmieniło w zakresie kas rejestrujących od 25 kwietnia 2020 r.

Adobe Stock
Od końca marca br. podatnicy stosujący kasy online mogą za zgodą nabywcy wystawić i wydać paragon lub fakturę w postaci elektronicznej, przesyłając mu go w uzgodniony sposób. Szczegóły dotyczące e-paragonów określił minister finansów.

Od 25 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe, uszczegółowione zasady wydawania e-paragonów. Rozporządzenie z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (dalej: rozporządzenie) reguluje obecnie szczegółowo kwestie wystawiania i wydawania z kas online paragonów elektronicznych i faktur elektronicznych. W przypadku natomiast, gdy rozpoczęta sprzedaż nie zostanie zakończona, podatnik może wystawić e-paragon anulowany lub fakturę anulowaną w postaci elektronicznej. Zmiany zostały wprowadzone rozporządzeniem z 21 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących (DzU z 2020 r. poz. 732).

Przypomnijmy, że od 31 marca br. podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, stosownie do znowelizowanego art. 111 ust. 3a pkt 1 ustawy o VAT, są obowiązani wystawić i wydać nabywcy paragon fiskalny lub fakturę z każdej sprzedaży:

a) w postaci papierowej lub

b) za zgodą nabywcy, w postaci elektronicznej, przesyła...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA