fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT

Faktura w systemie elektronicznym - jakie korzyści

AdobeStock
Momentem potwierdzenia odbioru faktury korygującej jest umieszczenie jej w systemie elektronicznym na indywidualnym koncie klienta.

Firma wystawiająca korektę faktury nie musi długo czekać na odpowiedź klienta. Wystarczy wdrożyć odpowiedni system. Taką odpowiedź fiskusa uzyskała spółka, która pytała o rozliczenie faktur korygujących, jeśli wynika z nich obniżenie podstawy opodatkowania oraz VAT należnego (korekta in minus) w stosunku do faktury pierwotnej. Spółka chce wdrożyć system, w którym e-faktury będą dostarczane klientom za pośrednictwem systemu informatycznego. Klienci posiadają swoje indywidualne konta, do których będą mogli się logować przez użycie loginu i hasła. Podpisując umowę, wyrażają zgodę na dostarczanie korekt tą drogą.

Dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej zgodził się, że akceptacja regulaminu stanowi potwierdzenie, że faktury są uznawane za skutecznie dostarczone. Zgodnie z art. 29a ust. 13 ustawy o VAT otrzymanie od nabywcy potwierdzenia odbioru faktury korygującej jest warunkiem obniżenia podstawy opodatkowania. Dyrektor KAS zgodził się, że za moment uzyskania potwierdzenia można uznać chwilę umieszczenia faktury w systemie.

Numer interpretacji: 0114-KDIP1-3.4012.107.2020.1.JG

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA