Telemedycyna zwolniona z opodatkowania VAT

Usługi medyczne wykonywane online, mieszczą się w pojęciu opieki medycznej i jako służące poprawie i ratowaniu zdrowia i świadczone przez podmiot leczniczy w ramach prowadzonej działalności leczniczej korzystają ze zwolnienia z podatku od towarów i usług.

Publikacja: 04.05.2021 16:00

Telemedycyna zwolniona z opodatkowania VAT

Foto: Adobe Stock

Stanowisko to zostało potwierdzone przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS) w interpretacji indywidualnej wydanej 25 lutego 2021 r. (0113-KDIPT1-1.4012. 911.2020.3.MH).

Wnioskodawca w tejże sprawie wskazał, że w ramach działalności leczniczej zamierza świadczyć komercyjne usługi telemedycyny za pomocą platformy telemedycznej w zakresie rehabilitacji online, udostępniania zestawów ćwiczeń rehabilitacyjnych, stałego monitoringu medycznego pacjentów, opieki holistycznej, zdalnej nad pacjentami i prowadzenia e-konsyliów lekarskich. Co istotne, wszystkie wymienione usługi będą jego zdaniem służyły profilaktyce, zachowaniu i ratowaniu zdrowia oraz przywracaniu i poprawie zdrowia, a wnioskodawca prowadząc niniejszą działalność będzie występował jako podmiot leczniczy, o którym mowa we właściwych przepisach ustawy o działalności leczniczej.

Pozostało 84% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego