fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telemedycyna zwolniona z opodatkowania VAT

Adobe Stock
Usługi medyczne wykonywane online, mieszczą się w pojęciu opieki medycznej i jako służące poprawie i ratowaniu zdrowia i świadczone przez podmiot leczniczy w ramach prowadzonej działalności leczniczej korzystają ze zwolnienia z podatku od towarów i usług.

Stanowisko to zostało potwierdzone przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS) w interpretacji indywidualnej wydanej 25 lutego 2021 r. (0113-KDIPT1-1.4012. 911.2020.3.MH).

Wnioskodawca w tejże sprawie wskazał, że w ramach działalności leczniczej zamierza świadczyć komercyjne usługi telemedycyny za pomocą platformy telemedycznej w zakresie rehabilitacji online, udostępniania zestawów ćwiczeń rehabilitacyjnych, stałego monitoringu medycznego pacjentów, opieki holistycznej, zdalnej nad pacjentami i prowadzenia e-konsyliów lekarskich. Co istotne, wszystkie wymienione usługi będą jego zdaniem służyły profilaktyce, zachowaniu i ratowaniu zdrowia oraz przywracaniu i poprawie zdrowia, a wnioskodawca prowadząc niniejszą działalność będzie występował jako podmiot leczniczy, o którym mowa we właściwych przepisach ustawy o działalności leczniczej.

Czytaj też: Koronawirus: teleporady medyczne wolne od VAT

Wątpliwości wnioskodawcy

Wnioskoda...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA