fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W limicie zwolnienia z kasy mieszczą się przelewy

VAT
AdobeStock
Wpłaty na rachunek przedsiębiorcy od osób indywidualnych mogą zadecydować o obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

Przedsiębiorczyni prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie pozostałych usług obiektów noclegowych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania, tj. PKD 55.20.19.0. Działalność ta odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego. Klienci rezerwują pokój za pomocą portalu typu A. Opłata za pokój (i prowizja dla portalu A) dokonywana jest przez gości na konto portalu A. W ciągu 3 dni od przyjazdu klienta, przedsiębiorczyni otrzymuje przelew na swoje konto bankowe. Przelewy otrzymywane na konto przedsiębiorczyni pozwalają na jednoznaczne przyporządkowanie ich konkretnie do świadczonych usług. Wpływy z wynajmu dokumentowane są dowodami wewnętrznymi i ewidencją w sposób dokładnie wskazujący, której usługi dotyczy zapłata. Czy wpłaty dokonywane przez gości za pośrednictwem portalu typu A powinny być wliczane do limitu zwolnienia podmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej? – pyta czytelnik.

Stosownie do art. 111 ust. 1...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA