fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT: Relacje z franczyzobiorcą to za mało

Księgowy
VAT: Relacje z franczyzobiorcą to za mało
Adobe Stock
Ewentualne zobowiązania kontrahentów mają wpływ na sytuację ekonomiczną spółki. Jednak istnienie wyłącznie interesu majątkowego nie uprawnia jeszcze do wystąpienia z wnioskiem o udzielenie interpretacji podatkowej.

W czerwcu 2020 r. spółka wystąpiła o wy- danie interpretacji indywidualnej dotyczą- cej VAT.

Wskazała, że zajmuje się świadczeniem usług dietetycznych oraz sprzedażą produktów dietetycznych. W ramach swojej działalności gospodarczej prowadzi sieć franczyzową. Na podstawie zawieranych umów franczyzobiorcy prowadzą centra dietetyczne pod jej marką. Z wniosku wynikało, że umowy przyznają franczyzobiorcom prawo wyłączności do sprzedaży produktów dietetycznych na ściśle określonym terytorium (strefa wyłączności).

Czytaj także: Jak przypisać koszty do przychodów z opłaty franczyzowej

Spółka wyjaśniła, że obecnie rozpoczyna sprzedaż produktów dietetycznych przez internet, która będzie prowadzona wyłącznie przez nią. Z tego powodu zawiera z franczyzobiorcami aneksy do umów, w których wyrażają zgodę na prowadzenie przez spółkę sprzedaży za pośrednictwem internetu także w strefach ich wyłączności, otrzymując w zamian odpowiednią rekompensatę pieniężną....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA