fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Stawki VAT: matryca zbliża się do finału

www.sxc.hu
Mimo kontrowersji wokół nowego systemu stawek podatku od towarów i usług rząd ma wkrótce przyjąć projekt ustawy z nowym schematem.

Nowy porządek stawek, zwany też matrycą VAT, został już zaakceptowany przez Komitet Stały Rady Ministrów. Wkrótce, niewykluczone, że już na najbliższym posiedzeniu, projekt stosownej zmiany ustawy ma być przyjęty przez rząd.

Czytaj także: Czy to koniec problemów z ustalaniem stawek VAT

– Chcemy, by nowelizacja szybko trafiła na obrady Rady Ministrów – powiedział „Rzeczpospolitej" wiceminister finansów Filip Świtała. Dodał, że intencją projektodawców jest szybkie jej uchwalenie, by niektóre jej przepisy mogły obowiązywać od czerwca. Chodzi zwłaszcza o regulacje, które wprowadzają Wiążącą Informację Stawkową. – Przedsiębiorcy mieliby około pół roku na uzyskanie WIS, by być gotowi na 1 stycznia 2020 roku, gdy weszłyby w życie przepisy określające nowe stawki – zapowiada Filip Świtała.

WIS będzie nowym rodzajem interpretacji, dotyczącym tego, jak konkretnie zaklasyfikować dany towar czy usługę. Pozwoli to na pewność stosowania pod...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA