fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowy JPK to zmieniona zarówno forma, jak i treść

Adobe Stock
Już od rozliczenia za kwiecień 2020 r. duzi podatnicy będą musieli przesyłać dotychczasowe deklaracje VAT-7 i VAT-7K łącznie z ewidencją VAT w jednym dokumencie elektronicznym - odpowiednio w formie pliku JPK_V7M lub JPK_V7K.

Obowiązek przesyłania deklaracji VAT-7 i VAT-7K łącznie z ewidencją VAT w jednym dokumencie elektronicznym (JPK_V7M lub JPK_V7K) od lipca 2020 r. będzie dotyczył już wszystkich podatników, nie tylko dużych.

Ministerstwo Finansów opublikowało broszurę informacyjną, w której zostały opisane struktury logiczne pliku JPK_V7M/V7K. W związku z tym, że już niedługo jedyną formą przekazywania deklaracji i ewidencji VAT będzie plik JPK, to stanowi ona de facto implementację rozporządzenia ministra finansów z 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług.

Rozszerzony zakres danych

Oprócz uproszczenia, jakim jest wysyłka wyłącznie jednego dokumentu zawierającego dane z ewidencji i deklaracji VAT, istotnie rozszerzono zakres danych zawartych w dotychczasowej ewidencji VAT. To jakie dane mają być uwzględnione zarówno w ewidencji, jak i deklaracji precyzyjnie ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA