fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprzedaż hot dogów z 5-proc. stawką VAT

123RF
Gdy klienci nie mają zapewnionej obsługi kelnerskiej i otrzymują gotowe danie spożywane na terenie sklepu albo poza jego terenem, nie mamy do czynienia ze świadczeniem usług, tylko z dostawą towarów.

Prowadzę sklep, w którym sprzedaję m.in. hot dogi. Hot dogi są sklasyfikowane w grupowaniu 10.85.1 PKWiU z 2008 r. Sprzedawane hot dogi są przygotowywane z gotowych elementów, kompletowane i podgrzewane przed sprzedażą, zgodnie z wymogami HACCP. Klient spożywa hot doga na terenie sklepu (nie ma wydzielonej strefy ani stolików) albo poza jego terenem (hot dog wydawany jest w serwetce). Nie prowadzę restauracji, baru ani tym podobnego punktu. Czy do sprzedaży hot-dogów można zastosować 5-proc. stawkę VAT? – pyta czytelniczka.

W przedstawionym stanie faktycznym należy się zastanowić, czy sprzedaż hot-dogów jest dostawą towarów czy świadczeniem usług.

Klienci nie mają zapewnionej obsługi kelnerskiej, a sporządzone z gotowych elementów, kompletowane i podgrzewane przed sprzedażą hot-dogi spożywane są na terenie sklepu albo poza jego terenem. Zatem oczekiwania klientów sprowadzają się jedynie do otrzymania gotowego posiłku.

Czynnościom (kompletowania i ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA