fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zwolnienie podmiotowe w 2021 r. – w praktyce bez zmian

2021 rok podatki
2021 rok podatki
AdobeStock
1 stycznia br. zasady zwolnienia podmiotowego zostały nieznacznie zmodyfikowane w zakresie katalogu włączeń, co ma związek z przełożeniem symboli PKWiU 2008 na PKWiU 2015.

Podatnicy, u których wartość sprzedaży netto nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200 tys. zł, mogą korzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ustawy o VAT. U podatników rozpoczynających działalność w trakcie roku podatkowego ww. limit liczy się w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym.

1 stycznia br. zasady zwolnienia podmiotowego zostały nieznacznie zmodyfikowane w zakresie katalogu włączeń, tj. przypadków, gdy podatnicy bez względu na wielkość sprzedaży nie mogą korzystać z tego zwolnienia. Przełożono bowiem symbole PKWiU 2008 na symbole PKWiU 2015 w zakresie wyłączeń ze zwolnienia określonych w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT.

Czytaj także: Jak stosować zwolnienia z VAT w branży finansowej

Zmiany te wprowadzono w związku z przełożeniem objętych tą regulacją grupowań towarów w PKWiU 2008 na PKWiU 2015 r. - jak wynika z uzasadnienia projektu nowelizacji ustawy ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA