fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aport znaku towarowego a VAT

AdobeStock
Wniesienie do spółki jawnej z majątku osobistego wkładu niepieniężnego w postaci posiadanego udziału w prawach ochronnych do znaku towarowego nie jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 listopada 2019 r. (S-ILPP1/4512-1-201/16/19-S/MC).

Wnioskodawca (niebędący zarejestrowanym podatnikiem VAT) oraz przyszły wspólnik spółki jawnej, którą zamierzali razem założyć, otrzymali tytułem darowizny od rodziców do majątku osobistego prawa do znaku słowno-graficznego (dalej: znak). Na skutek ww. darowizny wnioskodawca i przyszły wspólnik spółki jawnej stali się współwłaścicielami praw do znaku w równych częściach. Znak stanowił majątek prywatny wnioskodawcy, z którego nie czerpał dotychczas korzyści majątkowych. Wnioskodawca planował wnieść tytułem wkładu niepieniężnego (aport) do spółki jawnej prawa ochronne do zarejestrowanego znaku, który miał być wykorzystywany przez tę spółkę do celów prowadzonej przez nią pozarolniczej działalności gospodarczej, w szczególności stanowić przedmiot umowy licencyjnej z podmiotami gospodarczymi. Zdaniem wnioskodawcy, wniesienie do spółki jawnej z jego majątku osobistego w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA