fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Split payment: jak stosować podzieloną płatność przy zamówieniach powyżej 15 tys. zł

AdobeStock
Podstawą do zamieszczenia na fakturze adnotacji „mechanizm podzielonej płatności" jest wykazana na niej wartość brutto, a nie wartość samego zamówienia.

Potwierdza to interpretacja indywidualna wydana przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej 19 grudnia 2019 r. (0111-KDIB3-2.4012.646.2019.1.AZ).

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność w zakresie sprzedaży elementów hydrauliki siłowej oraz zabudowy i wyposażenia specjalistycznych samochodów. Model działalności prowadzonej przez wnioskodawcę zakłada, że każde wydanie towaru z magazynu na rzecz kontrahenta dokumentowane jest fakturą VAT i dokumentem WZ. Podstawą realizacji sprzedaży są co do zasady zamówienia składane przez kontrahentów drogą elektroniczną lub telefonicznie, rzadko natomiast zawierane są umowy o współpracy.

Wątpliwość wnioskodawcy dotyczyła mechanizmu podzielonej płatności (MPP), który za sprawą zmian w przepisach ustawy o VAT stał się dla niektórych podmiotów obowiązkowym sposobem rozliczenia w określonych sytuacjach, a także wiąże się z obowiązkiem umieszczenia odpowiedniej adnotacji na fakturze. Ponieważ obowią...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA