fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ulga na zakup kasy fiskalnej - przełączenie w tryb fiskalny

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Aby przedsiębiorca mógł odzyskać pieniądze na zakup kasy, nie może otrzymać należności od klienta przed momentem przełączenia jej w tryb fiskalny.

We wrześniu 2015 r. u podatnika przekroczony został limit obrotów 20 000 zł. Pod koniec listopada 2015 r. podatnik kupił kasę rejestrującą, lecz jej fiskalizacja nastąpiła dopiero 8 grudnia 2015 r. Dwa dni wcześniej podatnik otrzymał zaliczkę od osoby prywatnej. Czy w tej sytuacji podatnik może skorzystać z ulgi na zakup kas? – pyta czytelnik.

Podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania. Ulga przysługuje w wysokości 90 proc. ceny zakupu kasy (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł (zob. art. 111 ust. 4 ustawy o VAT).

Szczegóły w rozporządzeniu

Szczegółowe zasady, na jakich można korzystać z ulgi na zakup kas, określają przepisy rozporządzenia ministra finansów z 27 grudnia 2010 r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowany...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA