Gmina rozważa wprowadzenie śródmiejskiej strefy płatnego parkowania. Czy opłaty za parkowanie w tej strefie będą musiały ograniczać się do dni roboczych?
Nie.
Po zmianach wprowadzonych od 5 września 2019 r. w ustawie o drogach publicznych, rada gminy (rada miasta) może ustalić nie tylko (jak dotychczas) strefę płatnego parkowania, ale także (co stanowi nowość) śródmiejską strefę płatnego parkowania.
Czytaj także: NIK: płatne parkowanie z wieloma błędami, dochody miast z opłat mogły być nielegalne
Strefy płatnego parkowania ustalone na podstawie dotychczasowych przepisów stały się – z mocy prawa – strefami płatnego parkowania, o których mowa w zmienionych regulacjach. Strefę płatnego parkowania ustala się – tak jak dotychczas – na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej polityki transportowej...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.