fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od 5 września można wprowadzić śródmiejską strefę płatnego parkowania

Fotorzepa, Sławomir Mielnik Sławomir Mielnik
Rada miasta może ustalić śródmiejską strefą płatnego parkowania w mieście powyżej stu tysięcy mieszkańców. Nowe przepisy zwiększają także dopuszczalną wysokość opłat parkingowych.

Gmina rozważa wprowadzenie śródmiejskiej strefy płatnego parkowania. Czy opłaty za parkowanie w tej strefie będą musiały ograniczać się do dni roboczych?

Nie.

Po zmianach wprowadzonych od 5 września 2019 r. w ustawie o drogach publicznych, rada gminy (rada miasta) może ustalić nie tylko (jak dotychczas) strefę płatnego parkowania, ale także (co stanowi nowość) śródmiejską strefę płatnego parkowania.

Czytaj także: NIK: płatne parkowanie z wieloma błędami, dochody miast z opłat mogły być nielegalne

Strefy płatnego parkowania ustalone na podstawie dotychczasowych przepisów stały się – z mocy prawa – strefami płatnego parkowania, o których mowa w zmienionych regulacjach. Strefę płatnego parkowania ustala się – tak jak dotychczas – na obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych, jeżeli uzasadniają to potrzeby organizacji ruchu, w celu zwiększenia rotacji parkujących pojazdów samochodowych lub realizacji lokalnej polityki transportowej...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA