fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Centrum zarządzania miastem. Czy to przyszłość polskich miast?

123RF
Programy rewitalizacyjne, choć niezwykle ważne dla rozwiązywania wielu problemów, nie zastąpią mądrego zarządzania tymi obszarami.

Problem upadku centrów miast znany jest zarówno w Europie Zachodniej, jak i Polsce co najmniej od kilku dekad. Przejawia się on w systematycznej utracie atrakcyjności handlowej tego obszaru, zaniku działań inwestycyjnych i w ślad za tym podupadającą przestrzenią publiczną i problemami społecznymi. Nawarstwiające się problemy w centrach miast są szczególnie uciążliwe dla wizerunku miast w związku z tym, że są to miejsca mające swoje szczególne znaczenie historyczne, symboliczne oraz turystyczne.

Pionierem Wielka Brytania

Programy rewitalizacyjne, choć niezwykle ważne dla rozwiązywania wielu problemów, nie zastąpią mądrego zarządzania tymi obszarami. Skuteczne przeprowadzenie działań rewitalizacyjnych służących odnowie i społecznemu ożywieniu centrów miast jest procesem niezwykle skomplikowanym i wymagającym wykorzystania różnych rodzajów narzędzi, w tym także wspomagających. Jednym z nich jest powołanie centrów zarządzania miastem (ang. Town Centre Manageme...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA